Дома Топ вести Реал или ПСЖ, каде ќе заврши „новиот Погба“?

Реал или ПСЖ, каде ќе заврши „новиот Погба“?

Младиот француски репрезентативец и член на Рен, Едуардо Камавинга привлече вниманието на многу европски гиганти.

17-годишниот играч за врска оваа сезона добива се поголема минутажа во тимот на Рен и ги импресионираше фудбалските критичари кои му предвидуваат блескава кариера.

Младиот Французин со своите настапи го привлече вниманието на многу европски гиганти, а дека станува збор за вонсериски талент говори и фактот дека веќе го доби епитетот „новиот Погба“.

Зидан сака да го донесе во своите редови, па Реал веќе остварил првични контакти за ангажман на Камавинга, но „кралевите“ ќе се соочат со жестока конкуренција бидејќи за играчот силен интерес покажува и ПСЖ.

Манчестер Јунајтед, Милан и Барселона исто така го следат младиот фудбалер, кој е роден во Ангола, но интересот на „кралевите“ и на „светците“ е најконкретен.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

„Скандалозно е тоа што Перез се јави 20 минути по мечот и се жалеше на судењето, ВАР не беше повеќе ист!“

Многу прашина во шпанската јавност се крена по вчерашниот натпревар помеѓу Атлетик Билбао …