Дома Топ вести Реал времето ќе го смета пред и после него: Роналдо „крал“ до 2021!

Реал времето ќе го смета пред и после него: Роналдо „крал“ до 2021!

Како и што беше најавено, Кристиано Роналдо денес и официјално стави потпис на нов договор со Реал Мадрид и се обврза на верност кон „кралскиот“ клуб до 2021 година кога ќе има 36 години.

Роналдо со новиот договор стана најплатен фудбалер во светот и ќе заработува 21 милион евра по сезона, но истакна дека ова нема да биде неговиот последен договор бидејќи планира да игра до 41 година.


Ниту „жешката“ Кнол не и помогна на Хрватска - домаќинот фуриозно! ↓↓↓


„Сакам да изразам благодарност до Реал како клуб, Мадрид како град, до соиграчите, семејство и сите луѓе кои ми помогнаа да стигнам до ова ниво. Реал е клубот на мојот живот, на моето срце, сега потпишав договор на уште пет години, но верувам дека ова не е последниот мој договор. Тоа нека им биде јасно на сите, јас сакам да играм до својата 41-ва година. Во наредните пет ќе продолжам во истиот ритам како и до сега“, изјави Роналдо.

Роналдо на потпишувањето на договорот беше во друштво со неговата мајка Долорес и претседателот Флорентино Перез.

„Ти си еден од најдобрите играчи кои Реал ги имал во својата историја. Ти си симбол на најголемиот клуб на планетата. Ти си икона на овој клуб и времето овде ќе се рачуна пред и после Кристиано Роналдо“, истакна Перез.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Реми меѓу Швајцарија и Шкотска

Шкотска и Швајцарција вечерва одиграа реми без победник 1:1, па Швајцарците со ова реми ст…