Дома Македонски спорт Мак ракомет Ракометарките го победија Алжир и го освоија седмото место на Медитеранските игри

Ракометарките го победија Алжир и го освоија седмото место на Медитеранските игри


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Maкедонската женска репрезентација заврши како седмоплсирана на Медитернските игри кои се одржуваат во Алжир.

За освојувањето на седмото место ракометарките денес го победија домаќинот Алжир со 31:23. Од самот старт нашите девојки тргнаа силно и на полувремето имаа солидна разлика од пет гола, 17:12.

Алжир не успеа да ја загрози нашата предност во вториот дел, па така рутински го приведовме натпреварот кон крајот. Теодора Дукоска беше најефикасната во нашите редови со осум гола.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Челзи не се откажува од Леао

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Челзи во зимскиот пр…