Дома Топ вести Рабио потврди: Преговарам со Јувентус!

Рабио потврди: Преговарам со Јувентус!

0

Адриен Рабио е слободен агент откако му заврши договорот со ПСЖ, но младиот Французин се уште нема постигнато договор со ниту еден клуб.

Рабио се поврзуваше со неколку европски гиганти, но никако не успеа да постигне договор. Некои понуди ги одби сам, а во неколку наврати преговорите пропаднаа поради големата провизија која ја бара неговата мајка која е и негов агент.

Италијанските медиуми веќе неколку дена пренесуваат дека Јувентус започнал преговори со Рабио, а сега и самиот фудбалер го потврди тоа.

„Јувентус е голем клуб во кој секој фудбалер би сакал да игра. Вистина е, започнавме преговори“, призна Рабио кој моментално се наоѓа на одмор во Италија.

Ако Рабио потпише за Јувентус ќе биде второ засилување на „старата дама“ беа обештетување ова лето. Претходно „бјанконерите“ ги засили Арон Рамзи кој доаѓа како слободен агент од Арсенал.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Барселона пред ангажман на јапонски репрезентативец

Eкипата на Барселона ќе се обиде да го доведе јапонскиот репрезентативец, Даизен Маеда. Да…