Дома Топ вести ПСЖ почна преговори за враќање на Тухел

ПСЖ почна преговори за враќање на Тухел

Раководството на ПСЖ ја призна грешката и сака на клупата да го врати Томас Тухел, пренесуваат француските медиуми.

Галтие беше доведен со намера ПСЖ конечно да го освои трофејот во Лигата на шампионите, но не му оди најдобро со тимот во последниот период. ПСЖ забележа три порази, веќе е елиминиран од Купот на Франција, а е пред елиминација и во ЛШ.


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Поради тоа „светците“ сакаат на лето да направат тренерска смена, а прв избор е Томас Тухел, кој беше избркан во декември 2020 година.

Германецот седна на клупата на Челзи и веднаш ја освои Лигата на шампиони, па ПСЖ сега си ја призна грешката.

Тухел е спремен да се врати, но сака гаранции дека ниту една од ѕвездите нема да има протекции кај раководството и дека ќе се почитува хиреархијата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Манчестер Јунајтед ја сака ѕвездата на Дортмунд

Манчестер Јунајтед е силно заинтерсиран за ѕвездата на Борусија Дортмунд, Дониал Мален на …