Дома Фудбал Останато ПСЖ го пречека Меси со шпалир🎥

ПСЖ го пречека Меси со шпалир🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Светскиот шампион Лионел Меси се врати во Париз и денес го одработи првиот тренинг за ПСЖ после Мундијалот.

Утрово аргентинската ѕвезда пристигна во базата на клубот после 50-дневна пауза поради Мундијалот во Катар.

Лео беше срдечно пречекан од своите соиграчи кои му честитаа на освоената титула на Светското првенство.

Потоа целиот стручен штаб и фудбалерите направија шпалир за одличниот Аргентинец.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Кукуреља 70 милиони? Никој повеќе не може да го гледа

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Минатото лето Челзи …