Дома Трансфер зона Пронајде ли Вилшер конечно нов клуб?

Пронајде ли Вилшер конечно нов клуб?

Поранешната голема надеж на Арсенал и англискиот фудбал, Џек Вилшер изгледа кариерата ќе ја продолжи во Чемпионшип.

Вилшер без клуб е уште од октомври кога го раскина договорот со Вест Хем. Во овие моменти тој тренира со екипата на Бурнемоут. За овој клуб Вилшер играше во сезоната 2016/2017 како позајмен играч од Арснеал.

Во таа сезона одигра 27 натпревари во сите натпреварувања. Англичаните шпекулираат дека сега Вилшер би можел да се врати и да потпише повеќе годишен договор.

Сепак, од клубот засега објавија само дека Вилшер тренира со нив, ќе видиме што ќе биде понатаму.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Европските гиганти ја започнаа трката за новиот „бисер“ на Салцбург

Салзбург после Ерлинг Халанд изгледа има ново голгетерско чудо. Австрискиот шампион има но…