Дома Македонски спорт Мак фудбал Продолжува слабата форма на младинците: Грузи со победа си заминува од Скопје

Продолжува слабата форма на младинците: Грузи со победа си заминува од Скопје

Репрезентацијата на Македонија до 21 година забележа нов пораз во квалификациите за Европското првенство и на домашен терен загуби од Грузија со 0:1.

За Македонија ова беше трет неуспех во овие квалификации, а посебно загрижува играта со која нашите млади фудбалери ги губат натпреварите. Во овој натпревар противничкиот гол скоро и да не го видовме.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Првите 45 минути не донесоа скоро ниту една посериозна прилика, па мрежите мируваа. Одлучувачкиот момент се случи во 54 минута по нафрлувањето од десната страна Маматашвили налета на една топка и од 16 метри постигна убав гол за водство на Грузија од 0:1.

Македонија не успеваше да се закани, па така Грузија сочува водството. Следното коло од квалификациите се игра во март, а Македонија ќе се сретне со Гибралтар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

„Бомба“: Бензема може да потпише за Фенербахче

Карим Бензема после една година помината во Саудиска Арабија би можел да се врати во Европ…