Дома Фудбал Италија Проблем за Интер: Цел тим мора да оди во изолација

Проблем за Интер: Цел тим мора да оди во изолација

Интер на официјалната страна објави дека коронавирусот влегол во клубот.

Пет членови од управата на Интер биле позитивни на Ковид-19, а некои од нив биле во контакт и со фудбалерите, затоа целиот тим мора да оди во изолација.

Серија А веќе испрати барање миланскиот тим да оди во изолација во наредните неколку денови што секако е лоша вест. Ова значи дека „нероаѕурите“ дуелот со Џенова ќе го дочекаат во изолација без тренинзи што може да биде проблем.

Интер е лидер во Серија А и има во добра прилика да остане на врвот, така овој случај со корона дојде во незгоден момент.

Ќе потсетиме, вчера беше објавено дека короната прави проблеми и во Торино – за таа ситуација повеќе тука.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Ќе биде интересно во Дортмунд: Белингам со убав гол брзо ја анулира предноста на Сити! 🎥

Борусија Дортмунд преку младиот Белингам брзо ја анулира предноста на Манчестер Сити. Бели…