Дома Фудбал Останато Проблем за Икарди: Макси Лопез бара затвор за Ванда!

Проблем за Икарди: Макси Лопез бара затвор за Ванда!

0
wanda icardi

Сопругата и агентот на капитенот на Интер, Мауро Икарди, Ванда Нара би можела да се најде во големи проблеми.

Веќе на јавноста добро позната и приказната за Ванда и нејзиниот поранешен сопруг и пријател на Икарди, Макси Лопез. Накратко, тие двајца беа заедно пред да се појави Икарди.

Подоцна Ванда се развде од Лопез и сега живее со напаѓачот на Интер.

Лопез одбил да и плаќа алиментација, па за одмазда таа во јавноста ги објавија неговиот број на телефон и е-маил после што напаѓачот бил вознемируван.


Следете го Sportski.mk и на


Поради сето ова Лопез изгледа одлучил да ја тужи поранешната сопруга, а обвинителот бара Ванда да се осуди на четири месеци затвор. Од друга страна пак нејезиниот адвокат смета дека обвинението е без основа, а епилогот на овој спор се очекува на крајот овој месец.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Погба: Солскјер ни дава слобода, ние уживаме и го даваме најдоброто од себе

Французинот од редовите на Манчестер Јунајтед, Пол Погба вчера предизвика бура од реакции …