Дома Фудбал Останато Проблем за Икарди: Макси Лопез бара затвор за Ванда!

Проблем за Икарди: Макси Лопез бара затвор за Ванда!

wanda icardi

Сопругата и агентот на капитенот на Интер, Мауро Икарди, Ванда Нара би можела да се најде во големи проблеми.

Веќе на јавноста добро позната и приказната за Ванда и нејзиниот поранешен сопруг и пријател на Икарди, Макси Лопез. Накратко, тие двајца беа заедно пред да се појави Икарди.

Подоцна Ванда се развде од Лопез и сега живее со напаѓачот на Интер.

Лопез одбил да и плаќа алиментација, па за одмазда таа во јавноста ги објавија неговиот број на телефон и е-маил после што напаѓачот бил вознемируван.

Поради сето ова Лопез изгледа одлучил да ја тужи поранешната сопруга, а обвинителот бара Ванда да се осуди на четири месеци затвор. Од друга страна пак нејезиниот адвокат смета дека обвинението е без основа, а епилогот на овој спор се очекува на крајот овој месец.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Реал Мадрид е новиот европски шампион!

Реал Мадрид вечерва во Париз стигна до 14-тата титула европски шампион. Победата ја донесе…