Дома Фудбал Англија Проблем за Гвардиола: Трет играч на Сити позитивен на Ковид-19

Проблем за Гвардиола: Трет играч на Сити позитивен на Ковид-19

Maнчестер Сити пред две недели соопшти дека позитивни на Ковид-19 во тимот се Ријад Марез и Емерик Лапорт, а денес на таа листа се приклучи и Илкај Гундоган.

Тестото на Гундоган се покажа како позиитвен, но кај него не се откриени никакви симптоми. Според правилата тој во наредните десет дена ќе биде во самоизолација и нема да тренира со тимот.

Сити новата сезона во Премиер лигата ја започнува вечерва против Вулверхемптон, па за Гвардиола ваквата информација секако е проблем.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Зидан: Победата е заслужена, одигравме перфектно

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан беше исклучително задоволен од играта на својот тим…