Дома Топ вести Проблем во Барселона: Се повреди Меси!

Проблем во Барселона: Се повреди Меси!

На само десет дена пред продолжувањето на Ла Лига, екипата на Барселона се најде во проблем, а главната причина е Лионел Меси.

Имено, како што пренесуваат шпанските медиуми, тој на последниот тренинг почувствувал силна болка во десната нога после што му биле направени разни прегледи.

После прегледите заклучено е дека Меси многу веројатно ќе го пропушти натпреварот против Мајорка. Засега најавите се дека би бил спремен за натпреварот по Мајорка, меѓутоа не може со сигурност да се каже.

Она што може да биде дополнителен проблем за Барселона е што Меси се повреди баш пред периодот кога ќе треба да одиграат 11 натпревари во пет недели, па напорот би можел да му прави проблем на Аргентинецот и да не се работи за сериозна повреда.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Преговорите започнаа: Третиот најбогат човек во светот го купува Милан

Италијанскиот гигант Милан наскоро би можел да добие нов сопственик и тоа еден од најбогат…