Дома Македонски спорт Претставен дресот со кој Македонија ќе игра на Европското првенство

Претставен дресот со кој Македонија ќе игра на Европското првенство

Oна што беше вчера најавено сега доби и официјална потврда од Фудбалската Федерација на Македонија, претставен е дресот со кој ќе игра Македонската фудбалска репрезентација на Евро 2020.

На социјалните мрежи денес беше претставен дресот кој вчера претседателот Стево Пенадорвски го подари при посетата на Папата. Еве како изгледаат сите три комбинации.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Aгуеро по трансферот во Барселона си купи ново „Ферари“ 📸

Искусниот аргентински напаѓач Серхио Агуеро стана нов член на Барселона и веднаш реши да с…