Дома Трансфер зона Пресврт: Канте и Челзи блиску до договор

Пресврт: Канте и Челзи блиску до договор


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Челзи и Канте би можеле да ја продолжат соработката.

Според последните информации преговорите помеѓу двете страни одат во вистинска насока и Канте би можел да потпише нов повеќегодишен договор до 2026 година.

Канте оваа сезона се мачеше со повреди, практично не ни играше, па поради тоа клубот беше поделен околу неговиот нов договор.

Од самиот почеток Канте приоритет го стави останувањето во Челзи, иако се споменуваше дека може да замине во Барселона.

Французинот пристигна во Челзи на барање на Антонио Конте во летото 2016 година за 35 милиони евра, што беше вистински потег. Канте ги освои сите можни трофеи и беше клучен играч на патот до нив.

Иако има 31 година, во Челзи изгледа веруваат дека се уште може многу да придонесе кога ќе закрепне.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Челзи веќе мисли на наредниот преоден рок: „Сините“ сакаат засилување од Милан?

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Само што заврши јану…