Дома Македонски спорт Мак ракомет Пред шест години Борко ни донесе голема победа против Австрија (ВИДЕО)

Пред шест години Борко ни донесе голема победа против Австрија (ВИДЕО)

Последен пат Македонија и Австрија на едно Европско првенство играа во 2014 година во Данска.

На тој натпревар победивме со 22:21. Фантастичен натпревар тогаш имаше Борко Ристовски кој во последната секунда спречи реми, а покрај тоа натпреварот го заврши со 18 одбрани.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

ЕХФ ги потврди промените: Македонија од идната сезона тешко ќе има два претставника во ЛШ!

Благодарение на двете европски титули на Вардар во последните три години Македонија во клу…