Дома Фудбал Англија Првото засилување за Раниери ќе биде звучно име!?

Првото засилување за Раниери ќе биде звучно име!?

Италијанскиот стратег Клаудио Раниери го спрема првото јануарско засилување за екипата на Фулам.

Тој пред неколку недели на клупата на лондонскиот клуб го замени Јокановиќ, а очигледно сфатил дека му е потребен еден добар штопер, па тргна во потрага и го најде доста брзо.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Англиските медиуми пренесуваат дека Кејхил е блиску до трансфер во Фулам и за почеток во клубот ќе дојде на позајмица.

Да потсетиме, Маурисио Сари му даде јасно до знаење на Кејхил дека не смета на неговите услуги, а со оглед на тоа дека Челси има 41 играч на позајмица, зошто да нема и 42?

Инаку, Кејхил во оваа сезона одигра седум натпревари за тимот од Стемфорд Бриџ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Борусија Дортмунд ослабена во реваншот против Атлетико Мадрид

Фудбалерот на Борусија Дортмунд, Себастијан Але ќе го пропушти реваншот од четвртфиналето …