Дома Македонски спорт Мак фудбал Прволигаши, учете од промоција од ФК Осогово: Тоше Манов „во друштво“ на Роналдо и Нејмар! (фото)

Прволигаши, учете од промоција од ФК Осогово: Тоше Манов „во друштво“ на Роналдо и Нејмар! (фото)

0

Добро познато е дека фудбалските клубови го користат Твитер како алатка за комуникација со навивачите, но и за подобра промоција.

Сведоци сме на испраќање ниски удари преку оваа социјална мрежа, а во Европа најмногу кога е е Твитер во прашање се истакна италијанска Рома.

Но и Македонија може да се пофали дека има клуб кој работи на промоција преку овој начин. Тој клуб е – ФК Осогово!

Овој третолигаш често пати знае да објави интересен пост, а врвот го достигна вчера кога нивниот фудбалер Тоше Манов се „најде“ на делба на третото место со играчи како Нејмар и Кристиано Роналдо во трката за за „Златната топачка“.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

ТРАНСФЕРИ ВО ЖИВО: Де Лихт и Јувентус, Барса и Нејмар, Савиќ пред портите на Париз!

Како и секој ден и денес сме тука да ве известуваме за се што се случува на трансфер пазар…