Дома Македонски спорт ПРВИОТ ГОЛ НА ПАНДЕВ ВО СЕРИЈА А: Го „вади од копачки“ својот чувар! (ВИДЕО)

ПРВИОТ ГОЛ НА ПАНДЕВ ВО СЕРИЈА А: Го „вади од копачки“ својот чувар! (ВИДЕО)

Горан Пандев е вистинска легенда, а најголем дел од својата кариера тој помина во Италија, практично скоро цел со исклучок на некоја сезона.

И се уште иако во залезот на кариерата Пандев тресе мрежи во најсилната италијанска конкуренција, но знаете ли кој е неговиот прв гол во Серија А?

Првиот гол во најдобриот македонски фудбалер во 21. век го постигна на 7. декември 2003 година во дресот на Анкона против Болоња.

Овој гол се покажа дека е најава на една блескава кариера.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Ново засилување на Вардар ќе биде хрватски среден бек?

Во Вардар се крои тимот за наредната сезона, а изгледа најновото име би требало да биде Хр…