Дома Фудбал Светско првенство во фудбал По победата на Бразил Винисиус испрати порака до Пеле

По победата на Бразил Винисиус испрати порака до Пеле


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Ѕвездата на Реал Мадрид, Винисиус Жуниор игра одлично на Мундијалот во Катар, а синоќа со гол помогна во победата од 4-1 против Јужна Кореја.

Винисиус му ја посвети победата на легендарниот бразилски фудбалер Пеле, кој е хоспитализиран во болницата „Алберт Ајнштајт“ во Сао Паоло.

„Сакам да му испратам поздрав на Пеле. Оваа победа против Ј. Кореја беше само за него. Се надевам дека сè ќе биде во ред и дека ќе се извлече од ситуацијата“, кажа Винисиус.

Во четвртфиналето Бразил го чека натпревар против Хрватска која по подоброто изведување пенали ја елиминираше Јапонија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Реал Мадрид размислува за Покетино

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Реал Мадрид на лето би можел да направи трен…