Дома Фудбал Германија Почнува хоророт за Ковач: За неговата иднина ќе одлучуваат и револтираните играчи

Почнува хоророт за Ковач: За неговата иднина ќе одлучуваат и револтираните играчи

Баерн е во голема криза. Со ремито против Фортуна продолжи низата без победа во Бундеслигата на три меча, и зад водечката Борусија Дортмунд заостануваат девет бодови.

По мечот во Минхен, играчите отворено се побунија против Нико Коваќ, јавува Билд.

„Веднаш по мечот во соблекувалната поголем број играчи зборувале против тренерот. Претседателот на Баерн, Ули Хоенес истакна дека за иднината на Ковач ќе одлучуваат и играчите“, вели Билд.

По ремито беше запрашан и Леон Горетски го запрашале дали го поддржува Ковач.

„Не сакам ништо да кажам околу тоа“, одговори 23-годишниот Горетцки, еден од оние кои како што се наведува е незадоволен со статусот кај хрватскиот тренер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Куман го стави во игра па го извади после 15 минути, тој збесна на клупата

Фудбалерите на Барселона во саботата на гостувањето кај екипата на Севиља славеа победа со…