Дома Фудбал Останато Потсети на најдобрите денови: Дебито на Иличиќ за Марибор 🎥

Потсети на најдобрите денови: Дебито на Иличиќ за Марибор 🎥

Јосип Иличиќ се врати на фудбалските терени.


Роналдо плаче за гол, ќе слави ли Србија? - 13 ден ↓↓↓Словенецот не играше од мај годинава кога настапи за Аталанта против Емполи.

Иличиќ подоцна да го напушти Бергамо, одличниот фудбалер имаше многу турбулентни случувања надвор од теренот кои му го нарушија фокусот потребен за фудбал на нивото на Серија А.

Во октомври се врати во својот Марибор, а во неделата ги одигра првите минути и се запиша во листата на стрелци. Иличиќ одигра 14 минути во победата против Мура од 5:1. Напаѓачот имаше неколку одлични потези и изнуди пенал кој самиот го реализираше.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Луис Енрике лаже! Еве доказ дека го знаел резултатот на Германците🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Вистинска драма …