Дома Видео Потешко е да се промаши: Во српската Суперлига видено неверојатно промашување 🎥

Потешко е да се промаши: Во српската Суперлига видено неверојатно промашување 🎥

На почетокот од 3. коло во Србија се сретнаа Пролетер и Нови Пазар.

Во овој натпревар видовме едно неверојатно промашување. Буквално за оваа ситуација во која се најде играчот на Пролетер Ѓорѓе Брашановиќ важи она „потешко е да се промаши“.

Од неколку сантиметри успеа да го префрли голот и да не ја смести топкјата во мрежата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

За овој гол зборува целиот свет🎥

Во 10-то коло од холандското првенство Гронинген го победи АЗ Алкмаар со резултат 2:0, но …