Дома Останати Тенис Потег за респект: Ноле уште еднаш ја покажа својата големина (ВИДЕО)

Потег за респект: Ноле уште еднаш ја покажа својата големина (ВИДЕО)

Новак Ѓоковиќ на еден од тренинзите на турнирот во Дубаи направи гест со кој по кој знае кој пат ги собра симпатиите.

Ѓоковиќ на еден од тренинзите се дружеше со момче во инваифска количка и направи ова момче да се чусвтвува навистина среќно.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Милион евра и од Ѓоковиќ во борбата против Ковид – 19!

Новак Ѓоковиќ денес го потврди својот хуман потег. Денес на видео-конференција со новинари…