Дома Фудбал Англија Потегот на Роналдо по дебаклот на Јунајтед не помина незабележано

Потегот на Роналдо по дебаклот на Јунајтед не помина незабележано

Maнчестер Јунајтед вчера доживеа дебакл во Премиер лигата откако на гостувањето кај Брентфорд беа поразени со 4:0.

Во сивилото на Манчестер Јунајтед се вклопи и Кристијано Роналдо кој после натпреварот го привлече вниманието со своите постапки. Бесниот Роналдо одби да ги поздрави навивачите по мечот, а исто така ладнокрвно помина и покрај менаџерот Ерик Тен Хаг.

За англиските медиуми ваквиот потег на Роналдо е само уште еден доказ за нетрпеливоста помеѓу двете страни.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Претседателот на Интер лут на тренерот Инзаги

Притисокот врз тренерот на Интер, Симоне Инзаги се повеќе се зголемува после серијата на л…