Дома Македонски спорт Потврден уште еден пријателски натпревар: Во Скопје ќе гостува и Азербејџан

Потврден уште еден пријателски натпревар: Во Скопје ќе гостува и Азербејџан

Фудбалската федерација на Македонија ја потврди и втората ноемвриска контролна пресметка на А македонската репрезентација.

На 20. ноември на Националната арена “Тодор Проески” ќе гостува селекцијата на Азербејџан. Три дена претходно, исто така на нашиот најголем стадион ќе одиграме пријателски дуел против Финска. 


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Нашата најдобра селекција со истите противници се соочи на контролни натпревари во турски Белек, во март 2018 година. Против Азербејџан одигравме 1:1, без голови заврши мечот против Финска. 

Фото: ФФМ

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Вардар немоќен во Тетово, дербито за Шкендија!

Без разлика на позициите на табелата, натпреварот помеѓу Шкендија и Вардар секогаш ќе прив…