Дома Останати Кошарка Потврдено: Синовец се врати во МЗТ!

Потврдено: Синовец се врати во МЗТ!


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Српскиот бек Стефан Синовец се врати во екипата на МЗТ Скопје со која потпиша договор до крајот на сезоната.

Лошиот старт во новата сезона, три порази во исто толку натпревари и повредите на Лалиќ и Дреновац, го натераа раководството на МЗТ да го ангажира искусниот кошаркар.

Стефан Синовец добро ја познава средината во која доаѓа, тој во два пати беше играч на МЗТ, во сезоната 2013/2014, а потоа по кусиот престој во Солнок во 2014, се врати во тимот и ја одигра до крај сезоната 2014/2015.

Синовец кој е висок 195 сантиметри е бек шутер, но може да игра и како ниско-крило, позиција која е дефицитарна кај МЗТ по повредата на Дреновац.

Дебито на Синовец во МЗТ ќе биде на натпреварот против Цибона кој ќе се одигра в недела.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Пред точно 30 години Дражен Петровиќ го одигра последниот натпревар

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Хрватската кошаркарска репрезентација на денешен де…