Дома Трансфер зона Постигнат договор: Бетис добива одлично засилување од Лацио

Постигнат договор: Бетис добива одлично засилување од Лацио

Стоперот на Лацио Луис Фелипе кариерата ќе ја продолжи во Шпанија во редовите на Бетис.

Иако во претходната година Фелипе имаше бројни понуди сепак Бетис беше најупорен. Овој 24-годишен стопер на лето ќе стане слободен играч бидејќи одбиваше да потпише нов договор со Лацио, а со Бетис се договори за потпис на четири години.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Се обидуваше Бетис да го доведе и во текот на летото, но Лацио ги одби сите понуди. Сега повеќе нема препреки Бразилецот пристигнува без оштета како слободен играч.

Утрово се појавија и најави дека Бетис може да го засили и македонскиот репрезентативец Енис Барди.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед ја купува ѕвездата од Будеслигата

Фудбалерот на Штутгарт, Серу Гираси е најпријатно изнеадување сезона во германската Бундес…