Дома Фудбал Италија Поранешниот фудбалер на Јувентус стана фудбалски агент и ќе го носи Кариус во Италија

Поранешниот фудбалер на Јувентус стана фудбалски агент и ќе го носи Кариус во Италија

Поранешниот фудбалер на Јувентус, Клаудио Маркизио стана фудбалски агент.

Маркизио основаше своја агенција која застапува фудбалери и тоа го направи заедно со Алесандро Точи.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Првиот посериозен трансфер би можел да биде со голманот Лорис Кариус. Маркизио сака Кариус да го доведе во Серија А имајќи предвид дека во Њукасл е дури трет избор.

Ќе потсетиме, Кариус се вери со популарната водителка Дилета Леота и тоа е најголемата причина поради која сака да премине во Италија.

Инаку, агенцијата на Маркизио веќе има свои фудбалери тоа млади, а за истакнување е името на Франческо Станте од Интер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Премиер лигата ќе воведе полуавтоматски офсајд

Англиската Премиер лига од следната сезона ќе има уште една новина која е поврзана со упот…