Дома Фудбал Останато Понуда која тешко се одбива: Компани станува тренер во Премиер лигата?

Понуда која тешко се одбива: Компани станува тренер во Премиер лигата?


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Tренерот на Барнли каде што игра македонскиот репрезентативец, Дарко Чурлинов наводно е на мета на Тотенхем.

Како што е познато, Антонио Конте би можел и официјално да добие отказ од Тотенхем во следните два дена, а сопственикот Даниел Леви веќе бара алтернативи.

Претходно во неколку наврати се споменуваа Маурисио Покетино, па дури и Томас Тухел, а сега во приказната одеднаш влезе и Компани.

На Белгиецот му оди одлично во Чемпионшип и неговиот Барнли е пред ваќање во Премиер лигата. Компани има големи амбиции, но засега не е познато дали е подготвен да го напушти Барнли по првата сезона. Сепак, понуда од Тотенхем би можела да биде примамлива опција.

Треба да се напомене и дека Пеп Гвардиола по средбата со Барнли викендот во ФА Купот изјави дека очекува Компани во иднина да стане менаџер на Манчестер Сити, а Тотенхем секако би бил голем чекор напред кон таквата цел. .

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Луис Енрике фаворит за тренерското столче во ПСЖ

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Кристоф Галтие сино…