Дома Македонски спорт Мак фудбал Поништен чист гол на Скопје, Силекс славеше во Кратово!

Поништен чист гол на Скопје, Силекс славеше во Кратово!


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓Силекс откако изгуби против Брегалница денес против Скопје им се врати на победите славејќи со 3:1.

Беа домаќините фаворити од самиот старт, па така и го започнаа натпреварот, а до предност стигнаа со голот на Катаниќ. Силекс ја задржа преднсота на паузата, додека почетните минути од вториот дел им припадна на гостите. Хајдари изедначи на 1:1.

Во 74-минута Тодоров ја погоди мрежата на Силекс, но одново и тој гол како и претходно во првото полувреме беше поништен поради недозволена ситуација. Ако тука имаше офдајд, при првата ситуација беше очигледно дека арбитрите погрешија.

До крајот на средбата Марко Ѓорѓиевски постигна два гола со што ја обезбеди победата за Кратовци.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

ВМФЛ: Победи на Вардар, Воска, Гостивар и Пелистер

Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓ Водечките екипи во македонската в…