Дома Фудбал Репрезентации Полувреме: Италија со големо водство, Столе одбрани пенал🎥

Полувреме: Италија со големо водство, Столе одбрани пенал🎥

Италија има предност од 3:0 на полувреме против репрезентацијата на Македонија во Рим.

Домаќините од самиот старт тргнаа фуриозно и рано дојдоа во водство со голот на Дармијан.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Во 39-та минута беше досуден пенал поради играта со рака на Серафимов, но Димитривески го одбрани шутот на Жоржињо.

Меѓутоа, во продолжение на акцијата Киеза постигна гол за 2:0 со шут надвор од шеснаесетникот, а неколку минути подоцна истиот играч зголеми на 3:0.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Нов обложувачки скандал: Пакета обвинет дека намерно добивал картони

Фудбалската асоцијација на Англија го обвини играчот од средниот ред на Вест Хем, Лукас Па…