Дома Македонски спорт Познат распоредот на Македонија во Лигата на Нации

Познат распоредот на Македонија во Лигата на Нации

Фудбалската репрезентација на Македонија вчера ги доби противниците за новото издание на Лигата на Нации, а ждребот може да се каже дека беше поволен за нашата селекција.

Македонија во Лигата „Ц“ ќе игра во иста група со Ерменија, Летонија и Фарски Острови, па јасно е дека наша главна цел ќе биде првото место во оваа конкуренција.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Сега познат е и распоредот на натпреварите. Лигата на Нации стартува во септември, а тој месец на 7-ми ние стартуваме со натпревар на гости против Фарски Острови. Последниот натпревар го играме на 11-ти ноември исто така против Фарски Острови, но на домашен терен.

РАСПОРЕДОТ НА МАКЕДОНИЈА:

Фарски Острови – Македонија (7.9.24 – 15 часот)

Македонија – Ерменија (10.9.24 – 20:45 часот)

Летонија – Македонија (10.10.24 – 20.45 часот)

Ерманија – Македонија (13.10.24 – 18 часот)

Македонија – Летонија (14.11.24 – 20:45 часот)

Македонија – Фарски острови (17.11.24 – 15 часот)

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Јувентус договори уште едно големо засилување

Јувентус е еден од најактивните клубови на трансфер пазарот, а италијанските медиуми прене…