Дома Фудбал Останато Познат новиот тренер на ПСЖ

Познат новиот тренер на ПСЖ

Кристоф Галтие го напушти кормилото на Пари Сен Жермен, а „светците“ веќе ја почнаа потрагата по нов тренер.

Француските медиуми најавуваат дека најголеми шанси за преземање на екипата има поранешниот тренер на Барселона и шпански селектор, Луис Енрике.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


ПСЖ веќе е во напредни преговори со Луис Енрике и се очекува во наредните денови Шпанецот официјално да биде промовиран во нов кормилар на тимот.

Многу имиња се поврзуваа со клупата на „светците“, но еминентниот „Екип“ потврди дека изборот паднал на Луис Енрике и дека двете страни постигнале начелен договор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Трагедија во Бразил: Во сообраќајна несреќа загина 25-годишен фудбалер

Тажна вест пристигнува од Бразил, медиумите во оваа земја пренесуваат дека починал Адриано…