Дома Фудбал Германија Познато од кога до кога ќе биде отворен преодниот рок во Германија

Познато од кога до кога ќе биде отворен преодниот рок во Германија

Трансфер периодот во Германија ќе трае од 15 јули до 5 октомври откако тоа беше денеска потврдено од страна на Фудбалската Асоцијација на Германија.

Од федерацијата потврдија дека на 1 јули на само еден ден ќе биде отворен преодниот рок за да се комплетираат трансферите на играчите кои веќе се договорени.

УЕФА им наложи на федерациите за трансфер периодите да завршат најдоцна до 5 октомври, а последниот датум за регистрирање нови играчи да биде на 6 октомври.

Интересно е тоа што зимскиот преоден рок се очекува да биде во стандарден период, па клубовите по само два месеци ќе може да купуваат нови играчи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Сите го преселија во Јунајтед, а од Дотмунд студен туш за навивачите: Никој не преговарал за Санчо!

Во последните ден-два на големо англиските медиуми пишуваа дека има договор и дека трансфе…