Дома Топ вести Позната примарната трансфер цел на Милан

Позната примарната трансфер цел на Милан


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Милан е силно заинтересиран за талентираниот напаѓач на Арсенал, Фоларин Балогун.

21-годишниот младински репрезентативец на Англија оваа сезона игра на позајмица со Ремс и блеска во Лига 1.

Балогун до сега на 27 настапи постигна 16 гола и 2 асистенции, па покажа дека е еден од најталентираните напаѓачи во Европа.

Тој на лето ќе се врати во Арсенал и има договор до 2025 година со „топџиите“, но Милан сака да го доведе на „Сан Сиро“ и спрема понуда.

„Газета дело Спорт“ открува дека напаѓачот ќе биде примарна трансфер цел на „росонерите“ и веќе работат на трансферот.

Коментари
  • Миланско дерби за талент на Арсенал

    Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Миланските …
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Челзи мора да продава, Милан сака две ѕвезди

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Челзи потро…