Дома Фудбал Останато Погледнете како изгледа кога Крауч игра голф со палка за деца

Погледнете како изгледа кога Крауч игра голф со палка за деца

Поранешниот англиски фудбалер Питер Крауч ја насмеа англиската јавност откако се појавија фотографии како игра голф.

Крауч се одлучи да одигра партија голф со своите пријатели, но бидејќи играше со помала палка стана хит на друштвените мрежи. Познато е дека Крауч е прилично висок, а во текот партијата беше приморан некое време да игра со палка намената за деца – погледнете како изгледаше.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Казната нема да влијае: Де Брујн останува во Манчестер Сити!

Патрик де Костер, агент на ѕвездата на Манчестер Сити Кевин де Брујн ја коментираше евенту…