Дома Фудбал Останато Погледнете како Балотели зборува ерменски (ВИДЕО)

Погледнете како Балотели зборува ерменски (ВИДЕО)

0

Напаѓачот на Бреша, Марио Балотели му посака добредојде во Италија на Хенрик Микхтаријан.

Микхтаријан дојде во Рома на позајмица од Арсенал, додека Балотели се врати во Италија од Франција и ќе игра во Бреша која оваа сезона избори место помеѓу најдобрите во Серија А.

Балотели на друштвените мрежи остави порака за Микхатријан, но тоа го направи на ермански јазик.

Погледнете како Балотели зборува ерменски.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Атлетико ја обвинува Барса за милионска „кражба“, а обвинетелот предложи казна од – 300 евра!

Aнтоан Гризман ова лето пристигна од Барселона во Атлетико Мадрид за сума од 120 милиони е…