Дома Останати Тенис Повторно проблеми: Ѓоковиќ го откажал и денешниот тренинг

Повторно проблеми: Ѓоковиќ го откажал и денешниот тренинг


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Новак Ѓоковиќ се мачи со повреда пред почетокот на Австралија Опен. Српскиот тенисер повторно го закажа тренингот кој беше закажан за утрово.

Тренингот на Ѓоковиќ требаше да се одржи во 19:00 часот по локално време, но потоа неговото име беше отстрането од распоредот. Ѓоковиќ не тренираше ниту во неделата, додека претходно предвреме го прекина тренинг мечот со Медведев.

Станува збор за повреда во задниот дел од левата нога и тоа е повреда која го мачи уште од Аделаида каде што неодамна триумфираше.

Поради повреда учеството од турнирот веќе го откажа домашниот тенисер Ник Кирјос.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Ивановски поразен, не успеа да се избори за уште едно финале

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Македонскиот најдоба…