Дома Актуелно Пирло до играчите: Не сакам тоа повеќе да се повтори

Пирло до играчите: Не сакам тоа повеќе да се повтори

Андреа Пирло ја подготвува екипата на Јувентус за продолжение на сезоната и тврди дека не сака повеќе да гледа пристап на играчите како во натпреварот против Фиорентина.

Јувентус беше тешко поразен од Фиорентина (3:0) на свој терен, а Пирло беше лут од пристапот на своите играчи.

„Разговаравме за тој натпревар против Фиорентина, во кој се беше погрешно, од пристапот до секој детал. Беше тоа лош начин да се заврши 2020. година. Имавме добар состанок на кој разговаравме за следните цели и за она што се случи. Никогаш повеќе не сакам да видам таков настап.“ – изјави Пирло за Јувентус ТВ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

Моузес: Гугл ми помогна да потпишам за Спартак Москва

Играчот на Челзи, Виктор Моузес, кој игра како позајмен фудбалер во Спартак Москва откри к…