Дома Фудбал Италија Пиоли потврди: Ибрахимовиќ се извини

Пиоли потврди: Ибрахимовиќ се извини

Oна што го пишуваа медиумите го потврди и тренерот на Милан Пиоли.

Пиоли денес изјави дека Ибрахимовиќ им се извинил на соиграчите за исклучувањето во дербито против Интер.

„Златан се извини пред сите, уште еднаш ни докажа дека е голем шампион“, изјави Пиоли за италијанските медиуми.

Ибрахимовиќ беше исклучен во 58. минута од натпреварот. Интер знаеше да го искористи неговото исклучување и после пресврт со 2:1 славеше против градскиот ривал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Ситуацијата поради која навивачите на Звезда долго ќе жалат

Екипата на Милан некако успеа да ја елиминира Црвена Звезда и да го осигура пласманот во о…