Дома Фудбал Пике одговори на тениски предизвик и го предизвика Ѓоковиќ (ВИДЕО)

Пике одговори на тениски предизвик и го предизвика Ѓоковиќ (ВИДЕО)

Времето во карантин спортистите го поминуваат така што си поставуваат разни предизвци, а еден интересен предизвик прифати Жерар Пике.

Ѕвездата на Барселона предизвикот го прифати од Андреј Рубљев, па жонглираше со тениски рекет. Пике ги предизвика Марк Маркез, Сеск Фабрегас и Новак Ѓоковиќ.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Toп 10 највредни клубови во светот: Реал Мадрид на врвот!

Реал Мадрид е највредниот клуб на светот според анализата на реномираниот „КПМГ“. Една од …