Дома Фудбал Англија Пеп Гвардиола лудуваше покрај линијата: Погледнете како го “малтретираше“ судијата

Пеп Гвардиола лудуваше покрај линијата: Погледнете како го “малтретираше“ судијата


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Манчестер Сити синоќа направи голем кикс на Етихад.

Граѓаните освоија само бод (1:1) во натпреварот против ВБА и тимот на Пеп Гвардиола не изгледа никако како шампионски оваа сезона.

Шпанскиот стручњак имаше интересен дуел со четвртиот судија на овој натпревар Ентони Тејлор. Лудуваше покрај аут линијата, а дури се обиде да го спречи Тејлор да покаже колку ќе биде продолжен натпреварот.

Потоа ја објасни причината зошто го направил тоа.

„Го прашав, како четири минути? Имаше шест измени и Жесус лежеше на теренот три минути. Очекував поголемо продолежние.“ – рече Гвардиола.

Сити во овие четири минути имаше две големи шанси да дојде до победа, но голманот на ВБА беше на висина на задачата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Хаверц призна дека го викаат магаре и откри зошто

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Ѕвездата на…