Дома Фудбал Пелегрини го продолжи договорот со Бетис

Пелегрини го продолжи договорот со Бетис

Стратегот на Бетис, Мануел Пелегрини го продолжи договорот со шпанскиот клуб и новата соработка ќе има важност до 2025 година.

Чилеанецот на клупата на Бетис пристигна во 2020 година, а во неговата прва сезона Бетис го освои шестото место во Ла Лига. Сезонава му оди одлично и Бетис се наоѓа на високото трето место со 33 бода веднаш зад Реал Мадрид и Севиља.

Во кариерата искусниот Пелегрини ги водеше Реал Мадрид, Вест Хем, Манчестер Сити, Малага…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

ПМФЛ: Алексовски донесе бод за Македонија Ѓорче Петров, Струга за првпат сезонава не победи! 🎥

Актуелниот лидер на табелата Струга Трим Лум за првпат оваа сезона не успеа да слави побед…