Дома Фудбал Останато Партизан – Звезда: Се загрева атмосферата за 158-то вечно дерби (ВИДЕО)

Партизан – Звезда: Се загрева атмосферата за 158-то вечно дерби (ВИДЕО)

0

Навивачите на Партизан и Црвена Звезда полека пристигнуваат на стадионот во Хумска.

Како и секогаш сигурно дека не очекува жешка атмосфера од 19 часот на стадионот на Партизан.

Се очекува стадионот да биде полн, секако без оние т.н „тампон“ зони помеѓу „Гробарите“ и „Делиите“.

Една од навивачките групи на Партизан веќе пристигна на стадионот каде што започна да ја загрева атмосферата.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Берлускони ја купи Монца, но се уште зборува за Милан: Не ми се допаѓа стилот на Гатузо!

Поранешниот италијански премиер и екс сопственик на Милан, Силвио Берлускони го купи ниско…