Дома Македонски спорт Мак фудбал Партизан бесплатно се засилува од Вардар

Партизан бесплатно се засилува од Вардар

Вардар како слободен играч ќе го изгуби Жуниор Реис Родригез или скратено Жунињо (23) и тој според информациите на српски „Телеграф“ ќе го засили Партизан.

Бразилецот бил избор на тренерот Саво Милошевиќ. Овој фудбалер со Вардар има договор до јануари 2020, но и покрај тоа тој се очекува да премине во Партизан како слободен играч ова лето.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Причината поради која Жунињо нема да остане во Вардар се финансиските проблеми во изминатите месеци.

Овој фудбалер во Вардар пристигна пред само пет месеци во зимскиот преоден рок од редовите на Македонија Ѓорче Петров каде што одигра одлична полусезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Службените лица се крстеа од главниот судија: ЖФК Каменица Саса го обвини Пилешков за грабеж на годината!

Од редовите на женскиот тим на Каменица Саса во текот на вчерашниот ден изнесоа сериозни о…