Дома Останати Кошарка Парите пред семејството: Славниот кошаркар доби тужба од сопствениот брат за пола милион евра

Парите пред семејството: Славниот кошаркар доби тужба од сопствениот брат за пола милион евра

Eкс-тренерот на АСВЕЛ, Ти Џеј Паркер се одлучи да го тужи клубот со кој раководеше неговиот брат Тони Паркер.

Според информациите на медиумите, Ти Џеј го тужел клубот, односно неговиот брат и барал да му биде исплатена финансиска оштета. Тој работеше во клубот од Лион за сума од 250.000 евра годишно и според договорот требаше да одработи уште две сезони, но доби отказ.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Така му остананале неисплатени околу 500.000 евра, а откако не успеал да пронајде договор се одлучил на необичен потег и за тужба кон сопствениот брат.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Гундоган брутално искрен по поразот од ПСЖ

Фудбалерите на Барселона пропуштија одлична можност по пет години да се пласираат во полуф…