Дома Македонски спорт Пандев е во одлична форма: Повторно погоди за Џенова! (ВИДЕО)

Пандев е во одлична форма: Повторно погоди за Џенова! (ВИДЕО)

Капитенот на репрезентацијата на Македонија Горан Пандев игра во одлична форма.

Пандев вечерва постигна гол за Џенова и намали на 1:2 во натпреварот против Рома.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Ристовски пред заминување од Спортинг: Аморим го исфрлил од првиот тим!

Maкедонскиот заменик капитен Стефан Ристовски е отстранет од првиот тим на Спортинг Лисабо…