Дома Фудбал Англија Падна договор, Канте наскоро става потпис

Падна договор, Канте наскоро става потпис

Челзи и Канте се блиску до договор за продолжување на соработката, пренесуваат медиумите на Островот.

Според последните информации преговорите помеѓу двете страни одат во вистинска насока и Канте наскоро ќе стави потпис на договор до 2026 година.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Од самиот почеток Канте приоритет го стави останувањето во Челзи, иако се споменуваше дека може да замине како слободен агент на лето.

Французинот пристигна во Челзи во летото 2016 година и изгради легендарен статус на „Стенфорд Бриџ“.

Канте оваа сезона се мачеше со повреди, практично не ни играше, но сега е блиску до враќање на терените.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Нов кикс на Баерн, само реми против Фрајбург

Баерн Минхен освои само бод на гостувањето кај Фрајбург (2:2) и со тоа ја продлабочи криза…