Дома Топ вести Официјално: Њукасл го доведе првото засилување!

Официјално: Њукасл го доведе првото засилување!

Aнглискиот репрезентативец Киеран Трипие од денес и официјално е нов член на Њукасл.

Атлетико Мадрид и Њукасл го потврдија трансферот кој се најавуваше повеќе од една недела и десниот бек во следните две ипол години ќе игра на „Сент Џејмс Парк“.

Официјално не е објавена сумата за која Трипие доаѓа од Мадрид во Њукасл. Трипие е првото засњилување за Њукасл откако богатиот шеик го презема клубот.

„Среќен сум што дојдов во овој фантастичен клуб. Убаво ми беше во Мадрид, но кога дојде понудата од Њукасл и шансата повторно да работам со Еди знаев што сакам. Знам дека не чека многу работа, знам што е потребно за да се игра во Премиер лигата“, изјави Трипие.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Шоу на Батлер, Мајами се избори за мајсторка со Бостон!

Eкипата на Мајами славеше со 111:103 на гостувањето кај Бостон и така изедначи на 3:3 во ф…