Дома Македонски спорт Официјално: Спировски претставен во АЕК Ларнака

Официјално: Спировски претставен во АЕК Ларнака

Македонскиот фудбалер Стефан Спировски е презентиран во нов фудбалер на кипарскиот АЕК Ларнака.

АЕК Ларнака уште пред три недели го најави трансферот на македонскиот фудбалер, а денес тој и официјално беше потврден.

Спировски потпиша договор на две години и во новиот клуб ќе биде соиграч со Иван Тричковски и Даниел Мојсов.

„Среќен сум што станувам дел од АЕК Ларнака. Ќе дадам се од себе за да помогнам клубот да ги оствари своите цели“, изјави Спировски на потписот на договорот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Италијанците не престануваат: Таткото на Меси пристигнал на преговори во Милано!?

Во овие моменти изгледа невозможно, но веќе со месеци се шпекулира дека Меси може да ја на…